„Несебър” се изкачи в професионалния футбол

Отборът на „Несебър” ще играе от новия сезон в професионалния футбол, след като разгроми на своя стадион „Родопа” – Смолян) с 6:1. Срещата бе от последния 38 кръг на Югоизточната трета лига.

Никола Гавов откри резултата в 14 мин. Стоянчо Велинов удвои в 18 мин. В 38 мин Никола Гелин направи резултата класически.

Четвърт час след почивката Нуретин Пюскюлю вкара четвъртия гол. Кристиян Парашкевов покачи на 5:0 в 74 мин., а накрая Радослав Терзиев реализира шестото попадение. Единственият гол на смолянчани бе дело на Радостин Самуилов в последната минута за 6:1.

На Градския си стадион домакините не оставиха съмнения в класата си и безапелационно триумфираха с титлата. ”Несебър има 95 т. и г. р. 121-39. Втората позиция остана за отбора на „Саяна” – Хасково с 93 т. г. р. 97-26 , наложил се с 4:1 над дубъла на „Ботев”-Пловдив, а бронзовите медали са за „Спартак 1947” –Пловдив с 93 т., г. р. 122-22, победили с 3:1 над „Загорец” – Нова Загора.