Отборът на „Несебър” се върна в оглавяването на временното класиране на Югоизточна трета лига

„Несебър” спечели с 2:1 дербито на 35-ия кръг на Югоизточната трета лига детронирайки лидера „Саяна” – Хасково.

През първо полувреме хасковлии владееха повече топката и атаките им бяха по-опасни. Гостите откриха резултата в 62 мин. от дузпа, а голът вкара Ахмед Осман.

В 69 мин. обаче Венцислав Христов изравни резултата от 11-метров наказателен удар, след като резервата Никола Гелин бе повален от вратаря на гостите.

В първата минута от даденото от съдията 4 минути добавено време друга резерва – Тодор Петров вкара красив гол с глава, с което донесе трите точки за ОФК Несебър.

Николай Костов центрира от ъглов удар на задна греда и високият бранител скочи най-високо от всички, а параболичният му удар стана неспасяем за вратаря Цинцарски.

В другата среща „Атлетик”-Куклен победи с 1:0 „Спартак 1947” – Пловдив, като гостите играха почти цяло полувреме с 10 души.

При този резултат „Несебър” се върна във временното класиране, водейки с 86 т. Следват „Саяна” и „Спартак 1947” с по 84, а до края на първенството остават три кръга.

В следващия кръг „Несебър” гостува в Карлово на „Левски” .