След 7 загуби и реми гостуващият „Несебър” загуби в „Монтана” с 0:2

Головете на стадион „Огоста“ паднаха през втората част с дело на Филип Ежике и Димитър Буров от дузпа.

До почивката монтанци не успяха да разбият здравата защита на гостите от „Несебър”, след като създадоха доста положения. Първото се получи в 17 мин., като вратарят Пламен Пепеляшев спаси ударът на излезлия сам срещу него Филип Ежике.

На три пъти Мартин Сораков не можа да преодолее Пепеляшев, а в 35 мин. с глава намери напречната греда. Малко преди това шут от границата на наказателното поле на Виктор Добрев бе избит в корнер от стража на гостите. Единственото положение пред вратата на „Монтана” пропиля Никола Гавов, който с глава от близо би над гредата.

Филип Ежике открива резултата за „Монтана” в 55 мин., след като навързва защитата на гостите. Топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията за 1:0. Гостите оспорваха ситуацията, но главния съдия Любослав Любомиров зачете решението на колегата си Асен Крумов.

Ежике бе съборен в наказателното поле от вратаря на гостите и от бялата точка Димитър Буров бе точен за 2:0 в 60 мин.

На 6 октомври „Несебър” приема „Янтра 2019”.

„Монтана” – „Несебър” 2:0 /0:0/: 1:0 Ежике /55/,2:0 Буров /60-д/

„Монтана”: Симеонов /к/, Вакадинов, Борисов, Илиев, Буров, Тунгаров, Добрев /82 – Минков/, Сораков /54 Кабанелас/, Ежике, Тодоров /71 – Каменов/, Коуакоу

„Несебър”: Пепеляшев, Костов /к//64 – Балин/, Пюскюлю, Иванов, Кунев /81- Узунов/ , Гавов, Сливов /81- Г.Далев/, Гелин, Парашкевов /46 – Христов/, Велинов /64 – Кожевиков/, К. Далев

Жълти картони: Илиев /”Монтана”/, Велинов, Пепеляшев, Иванов, Гелин /”Несебър”/

Главен съдия: Любослав Любомиров, Помощници: Димитър Русев, Асен Крумов

Стадион „Огоста“: 800 зрители