След „Дунав” и „Ловеч” трета загуба на „Несебър”

„Добруджа” разгроми „Несебър” с 6:1 в четвъртия кръг на Втора проесионална лига, игран на стадион „Дружба“.

Натискът на добруджанци започна още от първия съдийски сигнал, като в 5 мин. успяха да открият резултата. След центриране отдясно на Петър Георгиев, Лукас Кардозо с красив удар с глава прати топката във вратата на „Несебър”.

В 13 мин. Ивайло Климентов се озова на стрелкова позиция, но ударът му от границата на пеналта бе отразен от вратаря на гостите. В следващата минута обаче поредната атака на” Добруджа” завърши с гол на Андриян Димитров, който засече с глава подаване отдясно – 2:0.

До края на първото полувреме домакините продължиха с активните действия, но не успяха да стигнат до други попадения.

Изненадващо, още в 46 мин. гостите върнаха един гол след груба грешка в защитата на „Добруджа”, а голмайстор бе Никола Гелин.Това обаче бе всичко за тима от морския град в мача, като до края на срещата добруджанци бяха пълни господари.

Петър Георгиев вкара две попадения – в 55 и 60 мин., а влезлият като резерва Джорджио Димитров се разписа и при двете възможности, които се откриха пред него, вкарвайки в 71 и 84 мин., с което оформи и крайния резултат.