„Несебър” сгреши в Димитровград и слезе от върха

Отборите на „Димитровград 1947” и „Несебър” завършиха 1:1 в 26 кръг на Югоизточната Трета лига.

Гостите започнаха по-добре мача и създадоха няколко суматохи пред вратата на домакините. Постепенно домакините се окопитиха и създадоха няколко опасни атаки пред вратата на гостите.

В края на първото полувреме Димитър Алексиев нахлу отдясно и стреля покрай вратата. В началото на второто полувреме Димитър Алексиев проби отново, пробяга защитата и стреля остро, но топката се отби в страничния стълб.

Логичното се случи в 60 мин. когато Атанас Йорданов засече с глава центрира от корнер и прати топката неспасяемо във вратата на гостите. След гола домакините създадоха още няколко положения, но до втори гол така и не се стигна.

В 78 мин. гостите изравниха, след удар от границата на наказателното на Виктор Кунев.

„Несебър” вече е на 2 място в класирането с 63 точки, след като „Спартак 1947”Пловдив спечели мача си в Карлово срещу „Левски” с 2:1 и има 65 точки.

В следващия кръг на 3 април „Несебър” приема „Сливен”.