Отборът на „Несебър” с разгромяващия резултат 5:1

В последния мач на есенния полусезон от XVIII кръг на Югоизточна трета лига отборът на „Несебър” постигна разгромяващ резултат с 5:1 срещу „Сокол”- Марково.

През първото полувреме „Несебър” вкара само три гола. Николай Дросев откри резултата в 3 мин. от границата на наказателното поле.В 17 мин. домакините получи право да изпълни дузпа, а от бялата точка Дросев бе безупречен за 2:0. В 23 мин Никола Гавов получи на метър пред голлинията и не сгреши за 3:0.

Във втората част на мача морският тим увеличи аванса си. Генчо Далев с удар от десетина метра в 72 мин. прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 4:0.

В 78 мин. гостите върнаха едно попадение, като капитанът Станимир Марински бе точен от дузпа за 4:1.

По-късно обаче – в 82 мин. „Несебър” възстанови аванса си от 4 гола. Виктор Кунев центрира от фал, а Петър Сърхошев засече неспасяемо с глава, оформяйки крайното 5:1.

Със спечелените 3 точки „Несебър” събра 46 т. и се изравни на върха в класирането със „Спартак 1947” -Пловдив, но класацията потвърждава,че на първо място е отборът на „Несебър”.