„Несебър” победи „Димитровград” с 4:0

Отборът на „Несебър” е на три крачки пред завръщането в професионалния футбол

Отборът на „Несебър” победи „леко” „Димитровград 1947” с 4:0.Домакините наистина победиха леко, защото вкарваха гол след гол, а при още малко по-голяма настойчивост резултатът можеше да бъде много по-изразителен

При серия пропуснати голове, в 35 мин. след разигран трик, последва пас до Трайо Грозев, и той от около 25 м. с бомбен удар откри резултата.

Началото на второто полувреме също започна с атаки на домакините, последва центриране към голмайстора Грозев и той вкара втория си гол.

В оставащото време Николай Дросев вкара другите два гола. В 60 мин. Дросев слаломира със скорост сред съперниците си и с превъзходен параболичен удар покачи резултата с 3:0.Голът бе допълен след като Дросев вкара наказателния си удар в 70 мин.

През последните 20 минути превъзходството на домакините продължаваше да доминира и само явната им снизходителност спаси гостуващия „Димитровград 1947”.

Въпреки че футболистите на „Несебър” бяха впечатляващи, остават още три крачки към професионалния футбол. В следващия кръг на 13 май „Несебър” гостува на „Берое 2” на 20 май, приема „Левски” на 27 май, и гостува на 3 юни в последния кръг на „Асеновец”.

„Несебър” е лидер в групата с актив от 80 т., следван от „Гигант”- Съединение със 74 т. и „Черноморец – 1919” с 74 т.